Prekių filtras

Medicinos knygos ir literatūra studijoms, mokslui, visuomenei

Violeta Ožeraitienė

Nėščiųjų mitybos priežiūra

-66%
3,90€
11.49€
 Sutaupote 7,59€
 Turime prekyboje

Prekės kodas: 9789955511984
Autorius: 
Violeta Ožeraitienė
ISBN: 
9789955511984
Leidykla: 
Vaistų žinios
Išleista: 
2008
Knygos kalba: 
Lietuvių
Formatas: 
A6
Viršelis: 
Kietas
Puslapių: 
127
Svoris: 0,300 kg

Tema (-os)

Visos knygos · Akušerija. Ginekologija · Klinikinė medicina · Mityba · Knygos su nuolaidomis

Dalintis

     

Nėštumas - moters gyvenimo periodas, kai užsimezgusios gyvybės egzistavimą nuo pirmųjų dienų lemia daugelis veiksnių. Vienas iš svarbiausių - motinos suvalgomo maisto kiekis ir kokybė. Žmogaus mitybos ypatumus atskleidžia jo mitybinė būklė - fizinių organizmo rodiklių, priklausomų nuo maitinimosi kokybės, kiekybės bei maistinių medžiagų įsisavinimo, visuma. Gera moters mitybinė būklė lemia kūdikio, vėliau vaiko ir suaugusio žmogaus sveikatą.
Užsimezgus gyvybei vyksta embriono ląstelių dauginimasis ir organų augimas, reikalaujantis adekvataus aprūpinimo maistingosiomis medžiagomis. Būsimos motinos mitybiniai ir energiniai poreikiai išauga tik apie 15 proc, tačiau kai kurių medžiagų reikia dvigubai ar net trigubai daugiau. Nėščioji turi mokėti pasirinkti ne tik reikiamą maisto kiekį savo ir augančio vaisiaus energiniams poreikiams patenkinti, bet šis maistas turi būti ir visavertis, vitaminingas, prisotintas baltymų, angliavandenių, riebalų ir mineralinių medžiagų. Nėščiosios organizmas ne tik aprūpina vaisiaus audinius „statybinėmis medžiagomis", bet ir ruošiasi gimdymui bei laktacijai. Tinkamas maitinimasis padeda nėščiajai išlikti sveikai ir energingai po gimdymo, suteikia jėgų naujagimio priežiūrai ir neretai lemia teigiamą mikroklimatą šeimoje. Visavertė mityba svarbi ir vykstant laktacijai, nes vaikas gauna tai, ką suvalgo motina.
Moksliškai įrodyta, kad visos maistinės medžiagos turi daugybinį genominį poveikį. Sveikai ir tinkamai besimaitinanti moteris gali užkirsti kelią genetinėms mutacijoms, sumažinti savo būsimo vaiko riziką susirgti vėžiu. Alkoholis, rūkymas yra nesuderinami su nėštumu, o nesaikingas druskos, riebaus maisto, kavos, saldumynų vartojimas, vegetarizmas nepalankiai veikia nėščiosios sveikatą ir vaisiaus vystymąsi.
Ši mokomoji knyga supažindina su naujausiais nėščiųjų fiziologijos faktais ir mitybiniais poreikiais, maisto produktų vartojimo ypatumais visais nėštumo periodais, nėščiųjų mitybos priežiūros tendencijomis. Aprašomas nėštumo paskatintų ligų gydymas, kurio svarbi sudėtinė dalis yra sveika mityba, leidžianti vartoti kuo mažiau vaistų, turinčių neigiamo poveikio nėščiajai ir vaisiui.
Knyga skiriama aukštųjų mokyklų Slaugos, Medicinos, Visuomenės sveikatos studijų programų studentams, gydytojams rezidentams, šeimos gydytojams, akušeriams ginekologams, akušeriams, slaugytojams.

Pasirinkite filtravimo kriterijus ir spauskite „Pritaikyti“ arba ENTER


Tema (-os)
LSMU KNYGYNAS