Prekių filtras

Medicinos knygos ir literatūra studijoms, mokslui, visuomenei

Jūratė Pečeliūnienė

Aš ir mano diabetas: patarimai sergantiesiems ir jų artimiesiems

22,30€
 Turime prekyboje

Prekės kodas: 9786090706404
Autorius: 
Jūratė Pečeliūnienė
ISBN: 
9786090706404
Leidykla: 
Vilniaus universiteto leidykla
Išleista: 
2021
Knygos kalba: 
Lietuvių
Formatas: 
A5
Viršelis: 
Minkštas
Svoris: 0,560 kg
Matmenys: 170 mm × 0 mm × 250 mm

Tema (-os)

Visos knygos · Bendroji gydytojo praktika · Endokrinologija · Mityba · Visuomenės sveikata · Žinynai

Dalintis

     

Knyga „Aš ir mano diabetas. Patarimai sergantiesiems ir jų artimiesiems“ su sąsiuviniu konsultacijų užrašams.

Cukrinis diabetas – viena aktualiausių šiuolaikinės medicinos problemų. Tai – išplitusi, plintanti ir klastinga liga. Lietuvoje šiuo metu registruota daugiau nei 120 000 sergančių šia liga. Taigi 2-jo tipo cukriniu diabetu serga beveik kas 20-tas mūsų šalies gyventojas. Jei nieko nedarysime, greitai gali susirgti kas 10-tas Lietuvos gyventojas. Manoma, kad šiuo metu yra dar beveik tiek pat pacientų, kurie nežino, kad serga šia liga, nes ji dažnai turi taip vadinamą „nebylų“ pobūdį, kai pacientas neturi aiškių simptomų arba jie būna nespecifiniai: nepaaiškinamas nuovargis, silpnumas, svorio mažėjimas, blogai gyjančios žaizdos, blogas matymas, niežulys, neleidžia laiku pastebėti šios ligos. Pavėluota šios ligos diagnostika arba blogai gydoma liga lemia diabetines komplikacijas – inkstų, akių, nervų sistemas, širdies, galvos smegenų, galūnių, ypač kojų, pakenkimus ir jų funkcijų sutrikimus. Tuo pasireiškia šios ligos klasta.

Pacientui, sužinojus apie įtarimą arba nustačius šią ligą, iškyla visa eilė klausimų: kas dabar bus? Ar turėsiu visą gyvenimą leistis insuliną ir su savimi nešiotis švirkštų, kaip toliau gyvensiu, ar galėsiu dirbti, kaip pasikeis mano gyvenimas visumoje, ar teks atsisakyti mėgstamo ir skanaus maisto, kaip turėsiu elgtis, kad liga neprogresuotų, kasdieninėse situacijose, draugų, ir kolegų rate, ir daugelis kt.

Šis leidinys „Aš ir mano diabetas“skiriamas pacientams, sergantiems cukriniu diabetu ir jų artimiesiems, ieškantiems patarimų sąmoningam gyvenimui su liga. Jame pateikiama daug informacijos apie cukrinio diabeto tipus, ligos diagnostiką, ligos kontrolę, jos kriterijus, gydymo būdus, šiuolaikinius vaistus, apie galimybę išvengti diabetinių komplikacijų, išlikti darbingam, mėgautis gyvenant su diabetu.

Leidinio „Aš ir mano diabetas“ autoriai: šeimos gydytojai, endokrinologai, slaugytojos diabetologės, gydytojai psichiatrai, odontologai, urologai, akušerės ginekologės, o taip pat vaistininkės, visuomenės ugdymo ir sveikatos priežiūros specialistai bei Lietuvos Diabeto Asociacijos vadovai. Rengiant leidinį aktyviai dalyvavo ir pacientai, sergantys cukriniu diabetu.

Pasirinkite filtravimo kriterijus ir spauskite „Pritaikyti“ arba ENTER


Tema (-os)
LSMU KNYGYNAS