Prekių filtras

Medicinos knygos ir literatūra studijoms, mokslui, visuomenei

Deborah Duncan

Kvėpavimo sistemos priežiūra: tyrimai ir gydymas

15,00€
 Turime prekyboje

Prekės kodas: 9786098215359
Autorius: 
Deborah Duncan
ISBN: 
9786098215359
Leidykla: 
Vaistų žinios
Išleista: 
2022
Knygos kalba: 
Lietuvių
Formatas: 
A5
Viršelis: 
Minkštas
Puslapių: 
144
Svoris: 0,200 kg
Matmenys: 148 mm × 0 mm × 210 mm

Tema (-os)

Visos knygos · Bendroji gydytojo praktika · Klinikinė medicina · Pulmonologija

Dalintis

     

Ši knyga parašyta sveikatos priežiūros specialistams, kurie rūpinasi pacientais, sergančiais kvėpavimo sistemos ligomis. Kvėpavimo sistemos ligų yra daugybė, taigi knyga nagrinės tik labiausiai paplitusias. Daugiau kaip 30 % pacientų, kurie kasmet apsilanko pas bendrosios praktikos gydytoją, serga kokia nors kvėpavimo organų liga (Fischer et al. 2005, Van Dujin et al. 2007). Dažniausios problemos – nekomplikuotos viršutinių kvėpavimo takų infekcijos (peršalimas) ir bronchitas (Fischer et al. 2005).
Šioje knygoje nagrinėsiu ir ūmines, ir lėtines ligas. Kvėpavimo sistemos ligos pagal savo pobūdį taip pat skirstomos į restrikcines ir obstrukcines. Obstrukcinė liga pažeidžia plaučio audinį arba sukelia kvėpavimo takų susiaurėjimą. Pacientas gali įkvėpti, bet jam sunku efektyviai iškvėpti, todėl jis jaučia dusulį. Tipiškų obstrukcinių ligų pavyzdžiai – lėtinė obstrukcinė plaučių liga (LOPL) ir astma. Žmonės, sergantys restrikcinėmis ligomis, negali pilnai pripildyti plaučių dėl plaučių pakitimų. Tipiškų restrikcinių ligų pavyzdžiai – intersticinė plaučių liga (pavyzdžiui, idiopatinė plaučių fibrozė) ir hipoventiliacijos sindromas.
Pirmame skyriuje skaitytojas ras kvėpavimo sistemos apžvalgą. Keliuose skyriuose nagrinėsime anamnezės rinkimą, fizinį ištyrimą ir papildomus tyrimus, kuriuos reikia atlikti pacientui su nediagnozuota kvėpavimo sistemos liga. Taip pat mes aptarsime kai kurių ligų etiologiją, tyrimus ir gydymą. Vėliau seks skyrius apie kvėpavimo sistemos ligų farmakologiją. Galiausiai – aptarsime pereinamąją priežiūrą, „ligoninę namie“ ir priežiūrą gyvenimo pabaigoje.
Šioje knygoje laikomasi holistinio ir praktinio požiūrio į sergančiojo kvėpavimo sistemos liga priežiūrą. Daugumoje skyrių yra mažiausiai viena užduotis skaitytojui bei kitų šaltinių sąrašas. Kad būtų lengviau orientuotis, p. ix pateiktas santrumpų sąrašas, o p. 119 žodynėlis.

Pasirinkite filtravimo kriterijus ir spauskite „Pritaikyti“ arba ENTER


Tema (-os)
LSMU KNYGYNAS