Prekių filtras

Medicinos knygos ir literatūra studijoms, mokslui, visuomenei

Aldona Šiurkutė

Klinikinės psichofarmakoterapijos pagrindai

9,00€
 Turime prekyboje

Prekės kodas: 9786094599194
Autorius: 
Aldona Šiurkutė
ISBN: 
9786094599194
Leidykla: 
Vilniaus universiteto leidykla
Išleista: 
2018
Knygos kalba: 
Lietuvių
Formatas: 
A5
Viršelis: 
Minkštas
Puslapių: 
92
Svoris: 0,150 kg
Matmenys: 150 mm × 0 mm × 210 mm

Tema (-os)

Visos knygos · Bendroji gydytojo praktika · Neurologija · Psichiatrija. Psichoterapija · Psichologija · Dalykinė psichologija · Toksikologija

Dalintis

     

Šioje mokomojoje knygelėje aprašomas psichotropinių vaistų poveikis gydant psichikos sutrikimus. Psichofarmakoterapija – psichikos sutrikimų gydymas psichotropiniais vaistais.
Šiandien, turėdami gausų šiuolaikinių psichotropinių vaistų pasirinkimą, galime prisiminti, kokia sunki buvo psichikos ligonių dalia, kai nebuvo jokių vaistų, kai, ištikus ūmiai psichozinei būsenai su psichomotoriniu sujaudinimu, ligoniai buvo kaustomi grandinėmis, pririšami, pilama ant galvos kibirai šalto vandens, duodama didelės dozės laisvinamųjų medžiagų, nuleidžiama kraujo, dedamos dėlės ir kt.
Antipsichoziniai vaistai šalina psichozinius simptomus, antidepresantais gydomos depresijos. Klinikinės psichofarmakologijos pagrindai būtini žinoti visiems būsimiems gydytojams. Psichikos ligoniai irgi suserga įvairiomis somatinėmis ligomis, gana dažnai pradiniai psichikos sutrikimai reiškiasi subsindrominėmis būsenomis, pavyzdžiui, depresija, hipochondrija, todėl pirmiausia kreipiamasi į internistus. Kartais net ir esant haliucinacijoms, kliedesiams, su ligoniu pirmiausia susiduria ne psichiatrai, pavyzdžiui, pacientė kelerius metus lankydavosi pas neurologus dėl galvos skausmų ir svaigimo, tik ryškiai sutrikus elgesiui buvo iš namų atvežta į psichiatrijos ligoninę. Išsiaiškinta, kad visus tuos metus ji dažnai girdėdavo gąsdinančius, ją keikiančius „balsus“, be to, ją veikdavo radiacija, magija, skaudėdavo ir svaigdavo galva.
Ši knygelė skirta studentams, nes per paskaitas neužtenka laiko išsamiai išdėstyti reikalingą medžiagą. Pateikiama ir klinikinių situacijų aprašymų su teisingais atsakymais, galbūt tai padės geriau pasiruošti psichiatrijos egzaminui.

Pasirinkite filtravimo kriterijus ir spauskite „Pritaikyti“ arba ENTER


Tema (-os)
LSMU KNYGYNAS