Prekių filtras

Medicinos knygos ir literatūra studijoms, mokslui, visuomenei

Adam Rutherford

Trumpa žmonijos istorija

15,00€
 Turime prekyboje

Prekės kodas: 9786094665394
Autorius: 
Adam Rutherford
ISBN: 
9786094665394
Leidykla: 
Tyto alba
Išleista: 
2021
Knygos kalba: 
Lietuvių
Formatas: 
A5
Viršelis: 
Kietas
Puslapių: 
328
Svoris: 0,680 kg
Matmenys: 170 mm × 0 mm × 240 mm

Tema (-os)

Visos knygos · Biologija. Genetika

Dalintis

     

„Trumpa žmonijos istorija“ – tai pasakojimas apie kiekvieną iš mūsų. Adam Rutherford gilinasi į tai, kokie mes – žmonės – buvome, ir kokie esame dabar. Kiekvienas iš mūsų esame unikalus, tačiau genuose nešiojame visos žmonijos istoriją.

Mūsų genuose įrašytos mirčių, ligų, karų, badmečių, migracijų ir kitos istorijos. 2001-ais metais mokslininkai pirmą kartą perskaitė žmogaus genomą. Nuo tada ši sritis pilna prieštaravimų, kontraversiškų pareiškimų ir mitų bei įdomybių. Pvz., gauta informacija padėjo mokslininkams atskleisti įvairių ligų priežastis, bet liko neaišku, kaip jas išgydyti.

Genetika įrodė, kad visi žmonės yra skirtingi, o šie skirtumai genome kaupiami atsižvelgiant į geografiją ir kultūrą. Rašytojas užginčija kai kurių DNR kompanijų nesąžiningos rinkodaros teiginius, kuriuose jos užtikrina, kad gali tiksliai nustatyti protėvių liniją daugybę kartų atgal.

Autorius Adam Rutherford mano, kad genomai turėtų būti skaitomi ne kaip žmonijos vartojimo instrukcija, o kaip epiniai eilėraščiai. Pasak jo, žmogaus DNR apie mus, kaip asmenybes, pasako daug mažiau, nei esame skatinami tikėti, tačiau suteikia žymiai daugiau žinių apie mus kaip apie rūšį.

„Trumpa žmonijos istorija“ – įtraukianti kelionė po besiplečiantį genetikos kraštovaizdį, kurioje Adam Rutherford atskleidžia, ką mūsų genai dabar pasakoja apie istoriją, o ką istorija pasakoja apie mūsų genus.

Mokslinių knygų autorius žengia atgal šimtą tūkstančių metų ir apžvelgia visą rasės istoriją - nuo neandertaliečių iki šių dienų. Akivaizdu, kad rašytojas kalbėdamas šia tema jaučia aistrą ir entuziazmą. Knygoje „Trumpa žmonijos istorija“ istorija ir mokslas yra žaviai apjungiami ir pateikia netikėtų įžvalgų. 2017-tais metais knyga buvo apdovanota „National Book Critics Circle“ premija.

Adam Rutherford (gimė 1975-tais metais) – britų mokslininkas, genetikas bei knygų ir laidų autorius. Dešimtmetį jis buvo žurnalo „Nature“ audiovizualinio turinio redaktorius, taip pat nuolat bendradarbiauja su laikraščiu “The Guardian“, rengia BBC radijo programą „Inside Science“. Adam Rutherford sukūrė keletą dokumentinių filmų bei išleido knygų apie genetiką ir žmonijos kilmę. Autorius apsigynė genetikos daktaro laipsnį Londono universiteto koledže.

Iš anglų kalbos vertė Audronė Gendvilienė

Pasirinkite filtravimo kriterijus ir spauskite „Pritaikyti“ arba ENTER


Tema (-os)
LSMU KNYGYNAS