Prekių filtras

Medicinos knygos ir literatūra studijoms, mokslui, visuomenei

Danutė Kalibatienė, Audrius Gradauskas, Jūratė Šipylaitė

Bendroji chirurginė slauga

8,20€
 Turime prekyboje

Prekės kodas: 9786094599354
Autorius: 
Danutė Kalibatienė, Audrius Gradauskas, Jūratė Šipylaitė
ISBN: 
9786094599354
Leidykla: 
Vilniaus universiteto leidykla
Išleista: 
2018
Knygos kalba: 
Lietuvių
Formatas: 
A5
Viršelis: 
Minkštas
Puslapių: 
112
Svoris: 0,205 kg
Matmenys: 170 mm × 0 mm × 240 mm

Tema (-os)

Visos knygos · Chirurgija · Slauga.

Dalintis

     

Vilniaus universiteto leidykla kviečia susipažinti su Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto mokslininkų prof. dr. Danutės Kalibatienės, doc. dr. Audriaus Gradausko ir prof. dr. Jūratės Šipylaitės mokomąja knyga „Bendroji chirurginė slauga“. Ją sudaro trys skyriai: istorinė chirurgijos ir slaugos raida, šiuolaikinė chirurgija ir chirurginė slauga.

Knygoje daug dėmesio skiriama bendrajai chirurginei slaugai aprašyti – priešoperacinei, intraoperacinei ir pooperacinei slaugai; infekcijos kontrolei chirurgijoje; anestezijai. Taip pat aptariamas slaugytojo vaidmuo gydant ir prižiūrint ligonį. Akcentuojama, kad chirurginės operacijos sėkmė priklauso ne tik nuo gydytojo chirurgo darbo, bet ir nuo ligonio parengimo operacijai, tinkamo asistavimo chirurgui operacijos metu, adekvačios ir saugios anestezijos, pooperacinės ligonio priežiūros, reabilitacinių priemonių ambulatorinėje grandyje kokybės.

Autorių teigimu, modernioji medicina ir medicininės technologijos vis sudėtingėja, plečiasi chirurginių intervencijų diapazonas, didėja chirurgų galimybės, plačiai naudojami įvairūs instrumentai, prietaisai, palengvinantys operacijų atlikimą: lazerinis ir plazminis skalpeliai, ultragarsiniai aparatai, laparoskopinė technika, įvairi kita aparatūra.

„Besikeičiančioje šiuolaikinėje sveikatos priežiūros sistemoje įsigali sveikatos priežiūros komandos samprata. Visas ligoniams reikalingas chirurginio gydymo, priežiūros ir profilaktikos procedūras ir paslaugas efektyviai gali suteikti tik grupė specialistų – ne vien gydytojai chirurgai, bet ir kiti sveikatos priežiūros specialistai: slaugytojai, kineziterapeutai, ergoterapeutai, psichoterapeutai, sveikatos priežiūros socialiniai darbuotojai“, – teigia knygos autoriai.

Koordinuota sveikatos priežiūros komandos veikla ypač svarbi chirurgijoje. „Gerai organizuotas slaugos procesas turi didelę įtaką chirurginio gydymo eigai ir baigtims. Slaugytojas savarankiškai planuoja ir įgyvendina slaugos planą, asistuoja gydytojams chirurgams, suteikia psichologinę – dvasinę paramą pacientams ir jų artimiesiems. Chirurginė gydytojų ir slaugytojų specialybė susijusi su didele nervine ir emocine įtampa. Viena vertus, chirurginis gydymas gali greitai ir efektyviai išgelbėti ligonį nuo sunkios ar net mirtinos ligos, kita vertus, chirurginės klaidos gali baigtis nepataisomais padariniais“, – sako knygos autoriai.

Ši mokomoji knyga skiriama chirurginio profilio slaugytojams, taip pat gali būti naudinga aukštųjų mokyklų slaugos ir medicinos specialybių studentams, gydytojams chirurgams.

Pasirinkite filtravimo kriterijus ir spauskite „Pritaikyti“ arba ENTER


Tema (-os)
LSMU KNYGYNAS