Prekių filtras

Medicinos knygos ir literatūra studijoms, mokslui, visuomenei

Leszek Kołakowski

Mini paskaitos apie maksi dalykus

9,50€
 Turime prekyboje

Prekės kodas: 9785420018323
Autorius: 
Leszek Kołakowski
ISBN: 
9785420018323
Leidykla: 
Mokslo ir enciklopedijų leidybos centras
Išleista: 
2020
Knygos kalba: 
Lietuvių
Formatas: 
A5
Viršelis: 
Minkštas
Puslapių: 
232
Svoris: 0,425 kg
Matmenys: 165 mm × 15 mm × 210 mm

Tema (-os)

Visos knygos · Etika. Filosofija

Dalintis

     

Knygoje „Mini paskaitos apie maksi dalykus“ surinkti pamąstymai, kuriais žymus lenkų filosofas Leszek Kołakowski dalinosi to paties pavadinimo televizijos laidose. Pats autorius juokaudavo, kad laidos populiarios, nes žiūrovams per jas pavyksta neužmigti. Be to, jis nekalba apie politiką.

Visgi temos, kurias Leszek Kołakowsk liečia paskaitose, yra labai įvairios bei kasdieniškos. Knygos „Mini paskaitos apie maksi dalykus“ tekstuose kalbama apie iš pažiūros ne itin filosofinius klausimus: šlovę, keliones, skolas, prietarus, terorizmą, smurtą ar seksą. Autoriaus įžvalga ir humoro jausmas leidžia jam padaryti stebėtinus ir tikslius pastebėjimus tiek apie kasdieninį gyvenimą, tiek apie amžinus žmogaus prigimties dėsnius. Tuo pačiu filosofas garantuoja vertingų pamąstymų akimirką ir tikrą skaitymo malonumą.

Knygoje „Mini paskaitos apie maksi dalykus“ – trys serijos, kuriose autorius derina savo erudiciją ir humoro jausmą. Pirmoji serija liečia tokias temas kaip lygybė, melas, dorybė, sėkmė, neatleistina išdavystė, laisvė, prabanga, prievarta ir kt. Antroji serija kviečia diskutuoti apie Dievą, pagarbą gamtai, prietarus, jaunystę, nieko neveikimą, tautinius stereotipus ir apie tai, kas gera ir kas teisinga. Trečia ir paskutinė serija liečia atleidimą, buvimą savo paties savininku, praeitį ir ateitį, laidotuves, draugus ir priešus. Taip pat čia rasite Leszek Kołakowski spėjimus apie religijos ir filosofijos ateitį.

Esė žanro knyga nereikalauja filosofinio pasirengimo. Autorius kalba paprastai, visiems suprantama kalba, tačiau neplaukia vien tik viršutiniais problemos sluoksniais, nevengia aštresnių ir gilesnių pjūvių. Vertingas leidinys aktualus kiekvienam mąstančiam žmogui, kuris nenori pamesti aiškios minties šiame netikrų naujienų pasaulyje.

Leszek Kołakowski (1927–2009) – gerbiamas lenkų filosofas ir istorikas, geriausiai žinomas dėl kritiškos marksistinės minties analizės. Lenkijoje jis gerbiamas ne tik kaip istorikas, bet ir kaip komunizmo priešininkas. Jis įvardijamas, kaip vienas ryškiausių šiuolaikinių lenkų kultūros kūrėjų. Dėl kritikos marksizmui ir komunizmui jis 1968-tais metais buvo praktiškai ištremtas iš Lenkijos. Didžiąją karjeros dalį praleido dėstydamas Oksfordo universitete. Nepaisant tremties, filosofas buvo pagrindinis įkvėpimas devintajame dešimtmetyje Lenkijoje suklestėjusiam judėjimui, padėjusiam sužlugdyti Sovietų Sąjungą.

Iš lenkų kalbos vertė Vyturys Jarutis.

Pasirinkite filtravimo kriterijus ir spauskite „Pritaikyti“ arba ENTER


Tema (-os)
LSMU KNYGYNAS