Prekių filtras

Medicinos knygos ir literatūra studijoms, mokslui, visuomenei

Frank Ostaseski

Penki kvietimai. Kaip mirtis gali pamokyti gyventi visavertį gyvenimą

14,90€
 Turime prekyboje

Prekės kodas: 9786094800672
Autorius: 
Frank Ostaseski
ISBN: 
9786094800672
Leidykla: 
Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla
Išleista: 
2019
Knygos kalba: 
Lietuvių
Formatas: 
A6
Viršelis: 
Kietas
Puslapių: 
360
Svoris: 0,570 kg
Matmenys: 150 mm × 0 mm × 220 mm

Tema (-os)

Visos knygos · Etika. Filosofija · Psichologija · Populiarioji psichologija · Dalykinė psichologija

Dalintis

     

Frank Ostaseski knygoje „Penki kvietimai. Kaip mirtis gali pamokyti gyventi visavertį gyvenimą“ atskleidžia savo patirtį ir pasakoja tikras istorijas, kurios įkvėps ir padės suvokti, kaip arti vienas šalia kito eina mirtis ir gyvenimas.

Knygos autorius savo gyvenimą paskyrė ligonių slaugai. Jis yra vienas iš Zen hospiso San Franciske įkūrėjų, budistų mokytojas, tarptautinis lektorius, kurio mintys apie slaugą žmogaus gyvenimo pabaigoje įkvepia ir guodžia tūkstančius. Jis rengia seminarus Harvardo medicinos mokykloje ir daugelyje kitų svarbiausių medicinos centrų visame pasaulyje ir yra vadinamas vienu novatoriškiausių žmonių.

Tai, ką autorius pasakoja knygoje „Penki kvietimai“, yra pamokos, kurias jis pats įšmoko dirbdamas savo darbą. F. Ostaseski pasakoja sukrečiančias istorijas, kuriose slypi visa gyvenimo ir mirties bei jų bendrystės paslaptis. Jo paties patirti sukrėtimai knygoje „Penki kvietimai“ pateikiami jau apmąstyti ir paversti pamokančiomis istorijomis apie tai, kaip galima pakeisti savo gyvenimą, suvokus mirties artumą. , kaip gyvenime rasti tikslą, ramybę ir šviesą.

Autorius sako, kad negalima galvoti apie mirtį, kaip apie tai, kas mūsų laukia tolimoje ateityje. Mirtis yra šalia mūsų visada. Tačiau būtent toks jos artimumo suvokimas gali padėti suprasti, kas gyvenime iš tiesų yra svarbu. Niekada negyvensime visaverčio gyvenimo, jei nejausime ir nesuvoksime mirties artumo. „Penki kvietimai“ – tai savotiška meditacija apie gyvenimo prasmę. Ir tik toks atjaučiantis mokytojas kaip F. Ostaseski gali padėti toje meditacijoje rasti svarbiausius, atraminius taškus – penkis kvietimus:

- Nelauk
- Viską priimk, nieko neatstumk
- Visiškai įsitrauk į patirtį
- Susirask ramią vietą įvykių sūkury
- Ugdyk „nežinantį" protą

„Penki kvietimai“ gali pažadinti. Jie gali padėti gyventi visavertį gyvenimą. Jie gali padėsi susidoroti su netektimi ar išgyventi krizinį laikotarpį. Jie moko atlaidumo ir susitaikymo.

„Frank Ostaseski yra sąmoningos slaugos gyvenimo pabaigoje pradininkas. Jis įkūnija išmintį ir atjautą, kuria dalijasi šios magiškos knygos puslapiuose. Jūs iškart tai pajusite, nes tai yra tikra. Ir tai yra apie jus ir apie jūsų gyvenimą.“
Jon Kabat-Zinn, Dėmesingu įsisąmoninimu grįstos streso įveikos programos (angl. Mindfulness- based stress reduction, MBSR) kūrėjas, knygų autorius

Iš anglų kalbos vertė Vita Mikelionienė

Pasirinkite filtravimo kriterijus ir spauskite „Pritaikyti“ arba ENTER


Tema (-os)
LSMU KNYGYNAS