Prekių filtras

Medicinos knygos ir literatūra studijoms, mokslui, visuomenei

Lorenzo Amurri

Apnėja

14,90€
 Turime prekyboje

Prekės kodas: 9786094731686
Autorius: 
Lorenzo Amurri
ISBN: 
9786094731686
Leidykla: 
Terra Publica
Išleista: 
2020
Knygos kalba: 
Lietuvių
Formatas: 
A6
Viršelis: 
Kietas
Puslapių: 
304
Svoris: 0,570 kg
Matmenys: 150 mm × 0 mm × 210 mm

Tema (-os)

Visos knygos · Grožinė literatūra

Dalintis

     

„Apnėja“ – Lorenzo Amurri romanas, kuriame autorius pasakoja apie gyvenimą pakeitusią nelaimę kalnuose, ilgą reabilitaciją ir bandymą „gyventi normaliai“. Atviras ir jautrus kūrinys 2015-tais metais buvo apdovanotas Europos Sąjungos literatūros premija.

Pagrindinis knygos veikėjas – dvidešimt šešerių metų Lorenzo Amurri, gyventis Romoje su savo mergina Johana. Jis yra muzikantas, groja gitara roko grupėje ir iš gyvenimo ima viską, ką tik šis gali suteikti. Tą rytą, kai jis išlipo iš šiltos lovos ir išsiruošė slidinėti, buvo paskutinis kartas, kai Lorenzo atsistojo ant savo kojų. Jis nesitikėjo, kad gyvenimo siužetas pasuks kardinaliai priešinga kryptimi.

Nelaimingas atsitikimas slidinėjimo trasoje, į purų sniegą paniręs veidas, Apnėjos svaigulys ir ligoninė, kurioje vaikinui tenka išgyventi ilgą ir sudėtingą stuburo operaciją. Deja, prognozės prastos – Lorenzo Amurri nuo kaklo nebejaučia savo kūno.

Mėnesių mėnesiai reabilitacijos klinikoje Šveicarijoje ir jaunas vyras iš saugios bei rūpestingos aplinkos paleidžiamas gyventi „normalaus gyvenimo“. Sniego baltumo akimirka ištaškė visas Lorenzo Amurri svajones ir jis rašo nepagražinta tiesą apie tai, koks jausmas gyventi savo kūno kalėjime. Autobiografinis romanas „Apnėja“ yra tikra istorija be dirbtinio patoso ir tabu.

Rašytojas pasakoja apie pragarą, sukeltą priklausomybės kitiems žmonėms, taip pat kalba apie seksualinį ir fiziologinį artumą. Intymias detales, apie kurias retai kalbama ir beveik niekada nerašoma, autorius atskleidžia nedvejodamas. Apnėjos svaigulyje dusina ne oro trūkumas, o mintys apie savižudybę.

Lorenzo Amurri skaitytojus veda keliu, kuriame jis supranta, kad vienintelė tikroji judėjimo laisvė slypi minčių laisvėje. Intymi ir nepagražinta istorija pasakoja apie patirtį, kai kūnas ir galva gyvena du atskirus gyvenimus, ir apie mokymąsi susidoroti su mažiausiomis kasdienybės užduotimis. Taip pat apie gyvenimo džiaugsmo paieškas ir pasiryžimą susigrąžinti laisvę bei vėl sugroti gitarą.

„Apnėja“ sulaukė palankių skaitytojų atsiliepimų bei apžvalgų, taip pat knyga įvertinta Europos Sąjungos premija.

Iš italų kalbos vertė Toma Gudelytė.

Pasirinkite filtravimo kriterijus ir spauskite „Pritaikyti“ arba ENTER


Tema (-os)
LSMU KNYGYNAS