Prekių filtras

Medicinos knygos ir literatūra studijoms, mokslui, visuomenei

Laisvūnė Petkevičienė

Infekuotųjų ŽIV ir sergančiųjų AIDS maitinimasis

-53%
4,50€
9.50€
 Sutaupote 5,00€
 Turime prekyboje

Prekės kodas: 9786094460548
Autorius: 
Laisvūnė Petkevičienė
ISBN: 
9786094460548
Leidykla: 
Homo liber
Išleista: 
2013
Knygos kalba: 
Lietuvių
Formatas: 
A6
Viršelis: 
Celofanuotas
Puslapių: 
80
Svoris: 0,132 kg
Matmenys: 148 mm × 4 mm × 210 mm

Tema (-os)

Visos knygos · Infektologija · Klinikinė medicina · Mityba · Knygos su nuolaidomis

Dalintis

     

Knygoje pateikiami pagrindiniai infekuotųjų ŽIV ir sergančiųjų AIDS maitinimosi principai. Supažindinama su tinkamos dietos ir gyvensenos svarba stiprinant imuninę sistemą. Pateikiama praktinių maitinimosi rekomendacijų.
Leidinys skirtas infekuotiems ŽIV ir sergantiesiems AIDS bei visiems, kurie domisi jų maitinimosi problemomis.

Teisinga gyvensena, įskaitant tinkamą maitinimąsi ir fizinį aktyvumą, yra svarbi strategija palaikyti gerą sveikatą ir gyvenimo kokybę, stiprinant imuninę sistemą, kad organizmo funkcijos būtų nesutrikusios. Imuninė sistema yra natūrali organizmo dalis, kuri kovoja su mikrobais, bakterijomis ir kitais ligas sukeliančiais organizmais, su kuriais kontaktuojama kasdien. Infekuotiems ŽIV ir sergantiems AIDS imuninė sistema yra pažeista.

Tinkamas maitinimasis nėra infekuotų ŽIV ir sergančiojo AIDS gydymas. Tinkamo maitinimosi ir subalansuotos dietos esmė yra apsaugoti organizmą nuo energijos ir maistinių medžiagų stokos, kurios priežastis yra infekcinė liga.

Tinkamas maitinimasis yra kiekvienam asmeniui skirtingas ir individualus. Leidinyje supažindiname, ką infekuoti ŽIV ir sergantieji AIDS turėtų žinoti apie visavertį subalansuotą maitinimąsi. Tik sergantysis pats turėtų spręsti, kokį maistą gali valgyti, kaip jį gaminti, kiek kartų per dieną valgyti. Nėra produktų ar dietų, kurios gydytų AIDS.

Dauguma problemų susijusių su ŽIV/AIDS infekcija turi poveikį maisto vartojimui, virškinimui ir įsisavinimui. Dauguma tokių sąlygų simptomų (skausminga burna ir ryklė, šleikštulys ir vėmimas, blogas apetitas, viduriavimas, svorio mažėjimas ir kt.) galima koreguoti tinkamai maitinantis.

Leidinio tikslas:

•parengti infekuotiems ŽIV ir sergantiems AIDS praktines rekomendacijas apie tinkamą maitinimąsi;
•padėti sergančiajam pasirinkti visaverčius naudingus organizmui produktus, kad patenkinti jo individualius maistinių medžiagų ir energijos poreikius;
•supažindinti su saugaus ir kokybiško maisto gamybos reikalavimais;
•patarti apie dietos tikslinimą ir pritaikymą esant tam tikriems simptomams, susijusiems su ŽIV infekcija ir sergantiems AIDS.

Pasirinkite filtravimo kriterijus ir spauskite „Pritaikyti“ arba ENTER


Tema (-os)
LSMU KNYGYNAS