Prekių filtras

Medicinos knygos ir literatūra studijoms, mokslui, visuomenei

Ziya Tong

Realybės burbulas: paslėptos tiesos, aklosios dėmės ir pavojingos iliuzijos, formuojančios mūsų pasaulį

5,00€
 Turime prekyboje

Prekės kodas: 9786098254167
Autorius: 
Ziya Tong
ISBN: 
9786098254167
Leidykla: 
Liūtai ne avys
Išleista: 
2019
Knygos kalba: 
Lietuvių
Formatas: 
A5
Viršelis: 
Kietas
Puslapių: 
368
Svoris: 0,450 kg
Matmenys: 155 mm × 37 mm × 220 mm

Tema (-os)

Visos knygos · Įvairios knygos

Dalintis

     

Naujų vėjų atnešantis ir kupinas smalsios nuostabos, vienos geriausiai sudominti mokančių mokslo populiarinimo žurnalisčių žvilgsnis į paslėptus dalykus, formuojančius mūsų gyvenimus netikėtais, o kartais ir pavojingais būdais.

Plika akimi matome tik siaurą realybės ruoželį. Palyginti su odą perskrodžiančia rentgeno spinduliuote, negyvėlius gyvuosiuose aptinkančiais masių spektrometrais ir dirbtiniu intelektu besinaudojančiomis stebėjimo sistemomis, esame akli.

Taip pat esame akli sustatyti į vieną gretą su infraraudonuosius ar ultravioletinius spindulius matančiais gyvūnais bei tais, kurių žvilgsnis aprėpia 360 laipsnių kampą. Šie gyvūnai gyvena tame pačiame pasaulyje kaip ir mes, tačiau kai jie apsižvalgo, mato visai kitokį vaizdą.

Ziya Tong, vedama to paties smalsumo ir užsidegimo, suteikiančio impulsą jos laidoms, atveria mums šį slaptą pasaulį ir kviečia į kelionę tirti dešimties didžiausių žmonijos aklųjų dėmių. Pirmiausia sužinome apie akląsias dėmes, su kuriomis visi gimstame, ir apie tai, kaip technologijos padeda matyti daugiau, nei leistų mūsų biologiniai apribojimai. Antroje knygos dalyje žvilgsnis kreipiamas į kolektyvines akląsias dėmes, atskleidžiama, kaip mes visi bendrai pasirenkame būti akli. Autorė primena, kad kamerų esama visur, išskyrus ten, iš kur atkeliauja mūsų maistas, iš kur gauname energiją ir kur galiausiai atsiduria mūsų šiukšlės. Galiausiai trečioje dalyje atskleidžiamos ištisoms kartoms būdingos aklosios dėmės: mąstome apie pasaulį remdamiesi paradigmomis, kurios atrodo natūralios, neišvengiamos, tačiau iš tiesų yra paveldimos ir perduodamos iš kartos į kartą.

Ši nepaprastai svarbi nauja knyga parodo, kaip mokslas ir jo pažangą skatinantis smalsumas gali paskatinti civilizaciją klestėti, padėdamas visuomenei atsimerkti ir pažvelgti į atsiveriančią perspektyvą. Knyga labai žmogiška, nuostabiai žavinti ir skrieja kaip viesulas. Realybės burbulas įgarsina visus mus nors kartą aplankiusią mintį, kad pasaulyje esama daugiau, nei matome plika akimi.

Apie autorę

Žurnalistikos premijų laureatė Ziya Tong vedė Discovery kanalo pagrindinę mokslo populiarinimo laidą Daily Planet iki paskutiniojo jos sezono 2018-aisiais, taip pat Emmy nominuotą televizijos kanalo CBC laidą ZeD, visoje JAV geriausiu eterio laiku rodytą kanalo PBS laidą Wired Science ir kartu su Neilu deGrasse'u Tysonu dirbo tame pačiame kanale rodytos laidos NOVA scienceNOW korespondente.

Pasirinkite filtravimo kriterijus ir spauskite „Pritaikyti“ arba ENTER


Tema (-os)
LSMU KNYGYNAS