Prekių filtras

Medicinos knygos ir literatūra studijoms, mokslui, visuomenei

Aleksandras Kriščiūnas, Aurelija Kavaliauskienė, Raimundas Brunonas Kibiša

Sergančiųjų stuburo ligomis kineziterapija vandenyje ir skausmo malšinamoji elektros stimuliacija

9,90€
 Turime prekyboje

Prekės kodas: 9789955920250
Autorius: 
Aleksandras Kriščiūnas, Aurelija Kavaliauskienė, Raimundas Brunonas Kibiša
ISBN: 
9789955920250
Leidykla: 
Vitae Litera
Išleista: 
2016
Knygos kalba: 
Lietuvių
Formatas: 
A5
Viršelis: 
Minkštas
Puslapių: 
84
Svoris: 0,150 kg
Matmenys: 150 mm × 0 mm × 210 mm

Tema (-os)

Visos knygos · Kineziterapija. Masažas · Klinikinė medicina · Reabilitacija. Fizinė medicina

Dalintis

     

Nugaros skausmai - antra po galvos skausmo dažniausiai pasitaikanti skausmų lokalizacija. Net 80 proc. suaugusiųjų yra jautę nugaros skausmus.

Dėl nepakankamai numalšinto skausmo lėčiau gyja ir dažniau pūliuoja žaizdos, pasireiškia hipoventiliacinės pneumonijos, tromboembolijos, fantominiai skausmai ir t.t. Dėl to ilgėja gydymo ir hospitahzavimo laikas, didėja gydymo išlaidos, neretai ligoniai tampa neįgalūs. Malšinant nugaros skausmus, didelis dėmesys turi būti skiriamas kineziterapijai vandenyje bei raumenų ir nervų elektrostimuliacijai.

Vanduo gydymui ir ligų profilaktikai naudojamas ištisus tūkstantmečius. Sukaupta daug duomenų apie teigiamą vandens poveikį žmogaus sveikatai priklausomai nuo jo sudėties, temperatūros, taikomos metodikos, trukmės. Gydymas vandeniu (hidroterapija), jo metodikos gana plačiai aptariamos fizioterapijos vadovėliuose, tačiau nedaug rasime literatūros, ypač lietuvių kalba, apie kineziterapįją vandenyje, kuri yra neatsiejama daugelio ligonių gydymo bei reabilitacijos dalis. Todėl neretai šis gydymo metodas pamirštamas, o dėl netinkamų jo naudojimo indikacijų, kontraindikacijų, metodikos - diskredituojamas. Tai ypač pastebima, kai kineziterapįją vandenyje taikoma ligoniams, sergantiems stuburo ligomis.
Malšinant nugaros skausmus, neretai pamirštama elektrinė raumenų ir nervų stimuliacija, kuri neretai labai sumažina vaistų, vartojamų skausmui malšinti, kiekį. Raumenų ir nervų elektros stimuliaciją turi būti įsisavinę kineziterapeutai.

Ši mokomoji knyga "Sergančiųjų stuburo ligomis kineziterapija vandenyje ir skausmo malšinamoji elektros stimuliacija" skirta studentams, studijuojantiems kineziterapįją, tačiau manome, kad ji bus naudinga Medicinos fakulteto studentams bei praktinį darbą dirbantiems kineziterapeutams.

Pasirinkite filtravimo kriterijus ir spauskite „Pritaikyti“ arba ENTER


Tema (-os)
LSMU KNYGYNAS