Prekių filtras

Medicinos knygos ir literatūra studijoms, mokslui, visuomenei

Kazimieras Vitkauskas, Karolina Tarnauskienė

Kūdikio žindymas. Nepakeičiamas kaip motinos meilė

21,00€
 Priimami užsakymai

Prekės kodas: 9786094758706
Autorius: 
Kazimieras Vitkauskas, Karolina Tarnauskienė
ISBN: 
9786094758706
Leidykla: 
Kaunas
Išleista: 
2022
Knygos kalba: 
Lietuvių
Formatas: 
A6
Viršelis: 
Kietas
Puslapių: 
496
Svoris: 0,750 kg
Matmenys: 155 mm × 30 mm × 215 mm

Tema (-os)

Visos knygos · Klinikinė medicina · Mityba · Pediatrija. Neonatologija

Dalintis

     

"Žindymas yra aukščiausio mandagumo kultūra, tobulo bendravimo pasireiškimas, natūrali demokratija. Nemandagiai kūdikį pažindyti beveik neįmanoma, nes žindymas yra veikla, kuriai atlikti reikia darniai derančio abipusio noro ir sutikimo. Žindymas vaikui teikia ne tik patį geriausią maistą, bet ir saugumą, greitą ir užtikrintą nusiraminimą, garantiją kad yra mylimas. Žindymas yra neatsiejamas nuo meilės. Jie abu - NEPAKEIČIAMI!"
Nuoširdžiai, gyd. Kazimieras Vitkauskas

Žindymas - sveikata kūdikiui ir mamai.

Išsamioje monografijoje "Kūdikio žindymas. Nepakeičiamas kaip motinos meilė" apie naujagimio ir kūdikio maitinimą rasite daug naudingų praktiškų patarimų mamai ir šeimai bei naujausias mokslo žinias, kurios bus vertingos ir įvairių specialybių medikams.

Ši knyga "Kūdikio žindymas. Nepakeičiamas kaip motinos meilė" būtų puiki dovana kiekvienai vaikelio gimimo laukiančiai mamytei. Verčiau mokėti, negu spėlioti. Juk žindyti pradedama vos pagimdžius!

Kazimieras Vitkauskas - vaikų gydytojas, dirbantis jau trisdešimt metų, trijų vaikų tėvas.
Žindymo mokslus studijavo Londono Universiteto Vaiko sveikatos institute, Amerikos Pediatrų asociacijos seminaruose, stažavosi Anglijos ir Škotijos "Kūdikiui draugiškose" ligoninėse, yra tarptautinės Žindymo medicinos akademijos narys.
Už pastangas prikeliant žindymo tradiciją Tėvynėje apdovanotas Amerikos Lietuvių gydytojų sąjungos premija.

RECENZIJA

Šiandieną jau neabejojama, kad motinos pienas yra tinkamiausias naujagimių ir kūdikių maistas, o žindymas turi ypatingą poveikį motinos, vaiko, o vėliau ir suaugusio žmogaus, sveikatai, asmenybės formavimuisi. Tai nulėmė aktyvią Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO), UNICEF, įvairių visuomeninių organizacijų veiklą propaguojant ir skatinant kūdikių žindymą. Maitinimo krūtimi rėmimas tapo daugelio tarptautinių ir nacionalinių mitybos gerinimo ir sveikatos stiprinimo programų dalimi. PSO ir Europos Sąjungos programiniuose dokumentuose akcentuojama žindymo skatinimo reikšmė.

Dauguma motinų gali sėkmingai žindyti savo kūdikius. Deja, dažnai dėl laiku nesuteiktos kvalifikuotos pagalbos, neretai ir dėl klaidingų patarimų, trūkstant žinių, moterys susiduria su įvairiais sunkumais ir savavališkai, dažnai be pagrindo, nutraukia žindymą. Tyrimai rodo per mažą sveikatos priežiūros darbuotojų aktyvumą skatinant kūdikių žindymą trūksta ir literatūros kūdikių žindymo klausimais.

K. Vitkausko knyga „Kūdikio žindymas" parengta remiantis ne tik šiuolaikinėmis teorinėmis žiniomis, bet ir ilgamete gydytojo patirtimi propaguojant ir skatinant kūdikių žindymą. Čia pateikta daug vertingų praktinių patarimų, kaip išvengti įvairių žindymo sunkumų ir kaip elgtis susidūrus su problemomis. Žindančios motinos ras atsakymus į dažniausiai joms iškylančius klausimus. Knygoje apžvelgta kūdikių maitinimo istorija, pateiktos išsamios žinios apie laktacijos fiziologiją motinos pieno svarbą ir privalumus, žindymo naudą kūdikiui ir motinai, maitinimo krūtimi taisykles ir žindymo techniką. Todėl ji bus labai naudinga ir sveikatos priežiūros darbuotojams.

Neabejoju, kad ši knyga, parašyta nuoširdaus pokalbio su motina stiliumi, paskatins dar neapsisprendusias moteris ir padės žindyti norinčioms, o medikams bus gera pagalbininkė propaguojant natūralų kūdikių maitinimą ir sprendžiant žindančioms motinoms iškilusias problemas.

Dr. Giedra Levinienė, Kauno medicinos universiteto Vaikų ligų klinikos docentė, Kūdikių natūralaus maitinimo rėmimo draugijos pirmininkė

Pasirinkite filtravimo kriterijus ir spauskite „Pritaikyti“ arba ENTER


Tema (-os)
LSMU KNYGYNAS