Prekių filtras

Medicinos knygos ir literatūra studijoms, mokslui, visuomenei

Aletha Solter

Ašaros ir pykčio priepuoliai: ką daryti, kai kūdikiai ir vaikai verkia

12,90€
 Turime prekyboje

Prekės kodas: 9786098195019
Autorius: 
Aletha Solter
ISBN: 
9786098195019
Leidykla: 
Žmogaus psichologijos studija
Išleista: 
2018
Knygos kalba: 
Lietuvių
Formatas: 
A6
Viršelis: 
Minkštas
Puslapių: 
180
Svoris: 0,210 kg
Matmenys: 145 mm × 8 mm × 215 mm

Tema (-os)

Visos knygos · Psichologija · Populiarioji psichologija · Dalykinė psichologija

Dalintis

     

Psichologės Althos Solter vaikų ugdymo knyga „Ašaros ir pykčio priepuoliai. Ką daryti, kai kūdikiai ir vaikai verkia“ skirta visiems, kurie ieško atsakymų į klausimus, kodėl vaikus ištinka pykčio priepuoliai, kodėl jie verkia ir kaip su tuo susitvarkyti.

Tėvai ir ankstyvojo ugdymo pedagogai apie verksmą užduoda daugiau klausimų nei bet kuria kita tema. Jie domisi, ką daryti, kai vaikas verkia: guosti, ignoruoti, bausti, pasiduoti? Lengvai skaitoma knyga „Ašaros ir pykčio priepuoliai. Ką daryti, kai kūdikiai ir vaikai verkia“ padės rasti daugelį atsakymų.

Knyga suskirstyta į keturias dalis. Pirmoji supažindina su žinomais faktais apie verkimą ir pyktį. Aprašomi pagrindiniai vaikų streso šaltiniai, verkimo fiziologija bei psichologinė jo nauda. Taip pat skyrius apima verkimo naudą terapijoje, vyrų ir moterų verksmo skirtumus.

Antrame skyriuje aprašomi kūdikių streso šaltiniai, dėl kurių jie verkia pirmaisiais gyvenimo metais. Autorė aiškiai išskiria verksmą, kaip siekį bendrauti ir verksmą, kaip streso išlaisvinimą. Aptariamas elgesys, kuris atsiranda, kai kūdikio poreikiai neatitinka tėvų reakcijos.

Trečiame skyriuje kalbama apie vaikus nuo vienerių iki aštuonerių metų. Autorė aiškina pykčio priežastis, atkreipdama dėmesį į tuos atvejus, kai vaikas siautėja dėl gana nereikšmingų dalykų. Psichologė atskiria streso atlaisvinimą nuo agresyvaus elgesio bei siūlo sprendimų, kaip reaguoti į verksmą dėl fizinių nuoskaudų, išsiskyrimų ar traumuojančių įvykių.

Paskutiniame skyriuje rasite praktinių patarimų, pavyzdžių, tėvų patirties, atsakymus į dažniausiai užduodamus klausimus.

Autorės Alethos Solter filosofija paremta sąmoninga tėvyste. Ji siūlo atkreipti dėmesį į kiekvieną verksmą, jautriai į jį redaguoti ir jokiu būdu neignoruoti, nes tai natūrali reakcija į stresą. Supratę verkimo mechanizmą, suvoksite, kad jis tėra pasekmė ir galėsite lengviau įsigilinti į priežastis. Tėvų tikslas turėtų būti ne sustabdyti ašaras, o sumažinti veiksnius, kurie jas sukelia. Beje, tai galioja ne tik vaikams, bet ir bet kokio amžiaus žmonėms.

Knyga „Ašaros ir pykčio priepuoliai. Ką daryti, kai kūdikiai ir vaikai verkia“ rekomenduojama visiems, kurie bent kartą gyvenime nežinojo, ką daryti šalia verkiančio žmogaus.

Aletha Solter – šveicarų kilmės amerikiečių psichologė, prieraišiosios tėvystės ekspertė, Sąmoningos tėvystės instituto įkūrėja.

Iš iš anglų kalbos vertė Dangirutė Giedraitytė

Pasirinkite filtravimo kriterijus ir spauskite „Pritaikyti“ arba ENTER


Tema (-os)
LSMU KNYGYNAS