Prekių filtras

Medicinos knygos ir literatūra studijoms, mokslui, visuomenei

Wendy Wood

Geri įpročiai, blogi įpročiai. Išliekančių teigiamų pokyčių įgyvendinimo mokslas

9,50€
 Turime prekyboje

Prekės kodas: 9786098254549
Autorius: 
Wendy Wood
ISBN: 
9786098254549
Leidykla: 
Liūtai ne avys
Išleista: 
2021
Knygos kalba: 
Lietuvių
Formatas: 
A6
Viršelis: 
Kietas
Puslapių: 
384
Svoris: 0,370 kg
Matmenys: 140 mm × 0 mm × 200 mm

Tema (-os)

Visos knygos · Psichologija · Populiarioji psichologija · Dalykinė psichologija

Dalintis

     

Socialinė psichologė Wendy Wood remiasi naujausiais moksliniais tyrimais ir knygoje „Geri įpročiai, blogi įpročiai. Išliekančių teigiamų pokyčių įgyvendinimo mokslas“ pasakoja, kaip atsiranda žmonių įpročiai bei pateikia metodikų, kaip išlaisvinti protą, kuris padės pasiekti norimų pokyčių.

Nors mes visi tikime, kad tvirtai valdome savo gyvenimą, tiesa ta, kad daugybę kasdieninių veiksmų atliekame pasąmoningai. Knygoje „Geri įpročiai, blogi įpročiai. Išliekančių teigiamų pokyčių įgyvendinimo mokslas“ rašoma, kad net keturiasdešimt trys procentai mūsų dienos yra sudaryti iš nevalingų įpročių.

Žmogaus pasąmonė skatina kūną veikti pagal gerai išmoktą scenarijų. Daugumą dalykų darome visiškai automatiškai. Mūsų pasirinkimai, pirkiniai, pietūs, elgesys, reakcijos į situacijas ar žmones dažnai nulemiami be sąmoningo proto įsikišimo.

Wendy Wood paprastai ir aiškiai dėsto, kaip susiformuoja šie įpročiai ir ką turėtume daryti, jei norime juos pakeisti. Paprastai žmonės, norėdami atsikratyti neigiamų įpročių, pasitelkia valią. Jie bando sąmoningai paveikti savo elgesį ir tiki, kad tereikia labai norėti bei nenuleisti rankų. Galiausiai dauguma pasiduoda. Tačiau Wendy Wood įsitikinusi, kad mes, siekdami pokyčių gyvenime, galime pasitelkti tą pačią pasąmonę, kuri ir taip jau nuveikia didelę dalį darbų.

Psichologė nagrinėja kelis dešimtmečius vykdytus tyrimus ir jais aiškina įpročių susiformavimo aplinkybes bei galimybes, padėsiančias pasiekti norimų rezultatų be valios, kuri lengvai palaužiama, pastangų. Tesa, jos reikia, bet ne pagrindiniam vaidmeniui. Mokslo populiarinimo knygoje „Geri įpročiai, blogi įpročiai. Išliekančių teigiamų pokyčių įgyvendinimo mokslas“ aptariamos neuromokslo praktikos, tyrimai bei mokslininkų eksperimentai.

Autorė parengė ne tik teorinę dalį, bet ir siūlo praktiką, kurią įsisavinę galėsite pakeisti savo gyvenimą į gerą. Dažnai kitose knygose girdimi raginimai būti aktyvesniais ir sąmoningesniais, pasak mokslininkės, menkai gelbėja. Todėl jos pasiūlymai ir idėjos yra realistiškesni, nes apima ir sprendimų, ir nesąmoningų veiksnių sąveiką. Be to, Wendy Wood parengtos strategijos reikalauja mažiau psichologinės energijos. Įgyvendinę knygoje „Geri įpročiai, blogi įpročiai. Išliekančių teigiamų pokyčių įgyvendinimo mokslas“ siūlomas metodikas kas dieną jausitės geriau.

Sužinokite, kaip mūsų smegenys reaguoja į paskatinimus, per didelį stresą, netikėtas situacijas ir šias žinias panaudokite tam, kad suformuotumėte teigiamus įpročius. Praktiniai patarimai išdėstyti suprantamai ir logiškai. Perskaitę knygą suprasite, kodėl valia mus paveda ir kodėl neverta vien ja vadovautis tada, kai nusprendžiame keisti gyvenimą.

Wendy Wood – psichologė, Pietų Kalifornijos universiteto psichologijos ir verslo profesorė. Autorės publikacijos dažnai pasirodo leidiniuose „The Washington Post“, „Los Angeles Times“, „The New York Times“, „Chicago Tribune“, „Time“ žurnale ir „USA Today“. Wendy Wood dėsto paskaitas, skaito pranešimus, dalyvauja įvairiose mokslininkų konferencijose ir renginiuose, konsultuoja kompanijas, tokias kaip „Procter & Gamble“ bei Pasaulio Bankas, taip pat įkūrė svetainę „Geri įpročiai“, siekdama, kad jos tyrimai taptų prieinami plačiajai visuomenei.

Publikavusi daugiau nei šimtą mokslinių straipsnių psichologė gavo ne vieną apdovanojimą už savo tyrimus.

Mokslininkės pagrindinė tyrimų kryptis, kuriai ji skyrė pastaruosius trisdešimt metų, yra susijusi su įpročių ir elgsenos pokyčiais taip pat lyčių psichologija. 2019-tais metais išleista knyga „Geri įpročiai, blogi įpročiai“ tapo bestseleriu ir išversta į daugiau nei dvidešimt kalbų.

Wendy Wood yra Asmenybės ir socialinės psichologijos draugijos, Amerikos psichologų draugijos ir eksperimentinės socialinės psichologijos draugijos narė bei Tyrimų sintezės metodikos draugijos įkūrėja.

Iš anglų kalbos vertė Ieva Gydrienė, Audrius Ramuckis

Pasirinkite filtravimo kriterijus ir spauskite „Pritaikyti“ arba ENTER


Tema (-os)
LSMU KNYGYNAS