Prekių filtras

Medicinos knygos ir literatūra studijoms, mokslui, visuomenei

David Epstein

Žmogaus ribos.Kodėl universalai triumfuoja specializuotame pasaulyje

12,30€
 Turime prekyboje

Prekės kodas: 9786098254402
Autorius: 
David Epstein
ISBN: 
9786098254402
Leidykla: 
Liūtai ne avys
Išleista: 
2020
Knygos kalba: 
Lietuvių
Formatas: 
A6
Viršelis: 
Kietas
Puslapių: 
400
Svoris: 0,430 kg
Matmenys: 150 mm × 0 mm × 210 mm

Tema (-os)

Visos knygos · Psichologija · Populiarioji psichologija

Dalintis

     

Daugybė ekspertų tvirtina, kad bet kuris žmogus, panūdęs išlavinti įgūdį, išmokti groti instrumentu ar tapti tam tikros srities lyderiu, privalo anksti pradėti, smarkiai susitelkti ir sukaupti kaip įmanoma daugiau sąmoningos praktikos valandų. Jeigu paviršutiniškai domėsis ar atidėlios, tai niekada nepasivys žmonių, kurių startas buvo ankstyvas. Tačiau atidesnis žvilgsnis į tyrimus, nagrinėjančius pačius rezultatyviausius pasaulio žmones – nuo profesionalių sportininkų iki Nobelio premijos laureatų – parodo, kad ankstyva specializacija – tai ne taisyklė, bet išimtis.

Davidas Epsteinas ištyrė pasaulyje didžiausią sėkmę pasiekusius sportininkus, menininkus, muzikantus, išradėjus, prognozuotojus ir mokslininkus. Jis atrado, kad daugumoje sričių – ypač sudėtingose ir neprognozuojamose srityse – geriau pasirengę laimėti yra būtent universalai, o ne specialistai. Universalai dažnai atranda savo kelią vėlai, nes žongliruoja daugeliu interesų, užuot susitelkę į vieną. Jie taip pat kūrybingesni, guvesni ir geba geriau susieti dalykus nei jų siauresnės specializacijos kolegos.

Provokuojančios, kruopščiai parašytos ir prikaustančios, ”Žmogaus ribos: kodėl universalai triumfuoja specializuotame pasaulyje” pateikia neatremiamų argumentų už aktyvų neefektyvumo puoselėjimą. Neišlaikyti testo – tai geriausias būdas mokytis. Žmonės, dažnai keičiantys veiklas, galiausiai išplėtoja daugiausia pasitenkinimo teikiančias karjeras. Įtakingiausi išradėjai dirba keliose srityse, užuot gilinę vienos kurios nors srities žinias. Tuo pat metu, kai ekspertai izoliuojasi, o kompiuteriai įvaldo vis daugiau įgūdžių, kadaise rezervuotų tik itin susitelkusiems žmonėms, plačiai mąstantys ir įvairias patirtis bei perspektyvas apimantys universalai vis labiau klesti.

Davidas Epsteinas yra New York Times bestselerių sąrašo pirmąją vietą užėmusios knygos Žmogaus ribos: kodėl universalai triumfuoja specializuotame pasaulyje autorius ir New York Times bestselerio Sporto genas, išversto į aštuoniolika kalbų (autoriaus nuostabai, šią knygą nusipirko ne tik jo sesuo, bet ir prezidentas Barackas Obama bei buvusi JAV valstybės sekretorė Condoleezza Rice), autorius.
Jis dirbo mokslo ir tiriamųjų straipsnių žurnalistu tiriamosios žurnalistikos redakcijoje „ProPublica“, o prieš tai – Sports Illustrated vyresniuoju autoriumi ir kartu su kolege atskleidė istoriją, kad beisbolo komandos „New York Yankees“ trečiosios bazės gynėjas Alexas Rodriguezas vartojo steroidus. Jo straipsnius aukštai įvertino daug organizacijų, pradedant nacionalinėmis mokslų, inžinerijos ir medicinos akademijomis, baigiant Žurnalistų profesine draugija ir Nacionaliniu paramos apie negalią rašantiems žurnalistams centru. Jo tekstai įtraukti į „Geriausių Amerikos mokslo ir gamtos populiarinimo straipsnių antologiją“. Epsteino pasakojimą „Paskui sudaužytas širdis“ apie sportininkų mirtis staiga sustojus širdžiai Kolumbijos universiteto žurnalistikos absolventai išrinko viena iš šimto geriausių istorijų per paskutinius šimtą metų.
Davidas yra sakęs kalbas apie žmogaus veiklos rezultatyvumą tiriantį mokslą ir duomenų naudojimą (bei piktnaudžiavimą jais) penkiuose žemynuose; jo kalba TED konferencijoje buvo peržiūrėta 8,5 mln. kartų, ja pasidalijo net pats Billas Gatesas. Trys rašytojo papasakotos istorijos pateko į filmus: istorija iš Sports Illustrated apie vienintelį olimpietį, išgyvenusį koncentracijos stovyklą; Atlantic / ProPublica istorija apie sudėtingą Narkotikus reglamentuojančių įstatymų taikymo kontrolės valdybos darbą persekiojant narkobarono El Chapo Guzmano konkurentus; ir 2016 m. radijo laidos „This American Life“ epizodas apie moterį, sergančią dviem retomis ligomis ir turinčią tokį pat mutavusį geną kaip ir olimpinė medalistė.
Davidas turi aplinkos mokslų ir žurnalistikos magistro laipsnį ir yra pagrįstai įsitikinęs, kad jis vienintelis Sports Illustated žurnalistas, kartu su kitais autoriais paskelbęs mokslinį straipsnį Arctic, Antarctic, and Alpine Research žurnale (kaip ir dauguma knygos Žmogaus ribos personažų, jis gavo naudos iš vingiuoto karjeros kelio). Yra dirbęs ekologu Arktyje, gyvendamas Sonoros dykumoje gilinosi į geologiją ir astronomiją ir entuziastingai sutiko dirbti seisminių tyrimų laive netrukus po to, kai tą laivą buvo užpuolę piratai.
Davidas mielai savanoriauja Pato Tillmano fonde ir sportininkus bei mokinius jungiančioje „Classroom Champions“ bendruomenėje. Kaip aistringas bėgikas, buvo pasiekęs Kolumbijos universiteto rekordą ir dusyk tapęs JAV nacionalinės universitetų sportininkų asociacijos Rytų regiono 800 metrų distancijos geriausiu bėgiku.

Iš anglų kalbos vertė Gediminas Gudavičius

Pasirinkite filtravimo kriterijus ir spauskite „Pritaikyti“ arba ENTER


Tema (-os)
LSMU KNYGYNAS