Prekių filtras

Medicinos knygos ir literatūra studijoms, mokslui, visuomenei

Asta Šarkauskienė

Lengvoji atletika. Metodinė knyga 5–8 klasių mokytojui

18,00€
 Turime prekyboje

Prekės kodas: 9786094810763
Autorius: 
Asta Šarkauskienė
ISBN: 
9786094810763
Leidykla: 
Klaipėdos universiteto leidykla
Išleista: 
2020
Knygos kalba: 
Lietuvių
Formatas: 
A5
Viršelis: 
Kietas
Puslapių: 
200
Svoris: 0,360 kg
Matmenys: 170 mm × 0 mm × 240 mm

Tema (-os)

Visos knygos · Sportas

Dalintis

     

Knygos "Lengvoji atletika. Metodinė knyga 5–8 klasių mokytojui" aprašymas

Lengvoji atletika - viena seniausių sporto šakų, neatsiejamai susijusi su žmogaus egzistencija. Sugebėjimas greitai vaikščioti, bėgioti, toli šokti ir taikliai mėtyti akmenis, sviesti ietį jau žiloje senovėje labai vertintas. Paplitusią fizinę veiklą, sportą Balkanų pusiasalyje liudija XIV-XV a. pr. Kr. keramikos meno kūriniai, antkapių piešiniai. Jau tada buvo žinomi ir mėgstami gimnastikos bei akrobatikos pratimai, imtynės, bėgimas, kumštynės, vežimų lenktynės. Ypač buvo vertinamas žmogaus gebėjimas greitai bėgti. Pirmosiose trylikoje žaidynių graikai varžėsi tik bėgdami vieną stadiją - 192 m 27 cm ilgio nuotolį. Aštuonioliktų žaidynių (708 m. pr. Kr.) programoje atsiranda nauja sporto šaka - pentatlonas, arba, kaip mes vadiname, penkiakovė. Iš penkių rungčių - vienos stadijos bėgimas, šuolis į tolį, disko ir ieties metimas, imtynės - net keturios priskiriamos lengvajai atletikai. Šie faktai pagrindžia lengvosios atletikos svarbą žmonijos istorijoje.

Bėgimo, šuolių ir metimo pratimai gyvybiškai svarbūs ir dabartiniame technologijų amžiuje. Šiuos pratimus mes atliekame kasdienėje mūsų veikloje. Kokybiškesnį veiksmą galime atlikti įvaldę techniką. Sąvoka technika dažnai apima tiek patį technikos veiksmą, tiek atskirus elementus. Šioje knygoje, remiantis Lietuvos ir užsienio lengvosios atletikos specialistų moksliniais darbais, kiekvienam skaitytojui suprantamais terminais aprašyta bėgimo, metimo bei šuolių rungčių technika ir jos įvaldymo galimybės 5-8 klasių mokiniams. Lengvosios atletikos rungčių technika pastaraisiais dešimtmečiais kito labai nedaug, todėl rengiant šią knygą remtasi ne tik naujausiais šaltiniais, bet ir anksčiau išleistomis J. Švedo, A. Arlausko. P. Karoblio metodinėmis priemonėmis.

Šią metodinę knygą sudaro trys skyriai. I skyriuje pateikiama lengvosios atletikos rungčių klasifikacija ir jų apibūdinimas. II skyriuje aprašyta lengvosios atletikos rungčių technika ir jos mokymas bei pagrindinės varžybų taisyklės. III skyriuje aptariami lengvosios atletikos pamokos ypatumai.

Knyga „Lengvoji atletika“ skiriama pirmiausia 5-8 klasių fizinio ugdymo mokytojams. Buvo siekiama palengvinti 5-8 klasių mokinių lengvosios atletikos rungčių technikos mokymą ir tobulinimą tiems sporto specialistams, kurių sportinės patirties sąsajos su lengvąja atletika yra nedidelės. Knygoje aprašyta esminių lengvosios atletikos rungčių (tų, kurios įtrauktos į pagrindinės mokyklos ugdymo programą) technika, mokymo metodika, pagrindinės varžybų taisyklės. Technikos elementai iliustruoti nuotraukomis. Knyga skiriama taip pat ir mokiniams, jų tėveliams bei studentams - busimiesiems sporto specialistams.

Pasirinkite filtravimo kriterijus ir spauskite „Pritaikyti“ arba ENTER


Tema (-os)
LSMU KNYGYNAS